Listopad 2008

Thajsko – Moje nejoblíbenější zem

28. listopadu 2008 v 20:00 | Jiří Babica
Vždycky, když začnu mluvit o Thajsku, se tam v duchu vrátím. Tuhle zem miluju. Thajsko jsem navštívil několikrát a už vím, kam zajít, na jaký dopravní prostředek sednout, kudy se dát. Mám oblíbenou hospůdku, s jednou ThajkouJ kam vždycky vyrazím, podívat se, zajedu si zatančit, vrátím se, vyspím se a pokračuju dál. V Thajsku musíte navštívit jejich trhy, pro mě, jako kuchaře, to byl nepřekonatelný zážitek. To, co jsem viděl tam, jsem nikde jinde nezažil. Nejrůznější druhy ryb, mas, zeleniny a ovoce. Na místě se vaří, smaží, voní to nejrůznějšími kořeními a přísadami. Prostě a jednoduše - pro mě ráj. Kde všude jsem cestoval a co zažil vám povyprávím už v sobotu v reportáži Babica na cestách: Thajsko na nova.cz. Cestujte!

Do nitra Austrálie

21. listopadu 2008 v 20:00 | Jiří Babica
Do Austrálie se nevyplatí jet jen na pár dní, abyste ji procestovali, potřebujete víc času. Po Sydney jsem se rozhodl vyrazit dál. Navštívil jsem město Alice Springs, viděl velký, barvu měnící kámen, o kterém nikdo neví, jak se do Austrálie dostal a taky jsem si na svých cestách pochutnával na krokodýlím masu. Kupodivu moc mi chutnalo. Ale jinak jsme na jídlo neměli moc času, protože jsme toho měli hodně před sebou a co si taky chcete vařit v džungli. Džungli miluju strávil jsem v ní krásných 14 dní. Více o Austrálii vám povím už v sobotu v reportáži na nova.cz.

Sydney – Do restaurace si nosíte vlastní alkohol

14. listopadu 2008 v 20:00 | Jiří Babica
V Sydney jsem bydlel u svého kamaráda Johna, který se živil tím, že přivážel bonbóny z Evropy a balil je do australských papírků. Moc úspěšný
chlap a dobrý podnikatel. Do Austrálie původně vozili jenom vrahy a zloděje, bylo to totiž vězení. Dnešní australané jsou šílení, je s něma sranda - pořád. Jedí steaky, burgry a do restaurací si můžete nosit vlastní alkohol, protože se jim nevypaltí platit daň za alkohol. Samozřejmě, že jsou i puby, kde alkohol podávají J. Jak jsem cestoval po Sydney a co všechno zažil uvidíte v sobotu v reportáži na nova.cz.

Havaj plná Japonců

7. listopadu 2008 v 20:00 | Jiří Babica
Na Havaji jsem přistál po několika hodinovém letu. První pocit byl jako z těch filmů - pohoda, orchideje, slunce. Všude po ostrově byli Japonci, na nejslavnější tamní pláži se tísnili dokonce tak, že nebylo možné přejít do moře. To jsou ty svatební cesty. Z tohohle světa Havaje jsem potřeboval vypadnout, nebavil mě. Naštěstí je tam spousta míst kam utéct - třeba Diamantová hora -tam se vám naskytne nádherný pohled. A tamní jídlo? Úžasné, za osm dolarů jsem se dostal do restaurace, kde byly dvaceti metrové plné stoly a člověk mohl jíst, kolik chtěl. Než jsem se ale dostal k masu, byl jsem plný předkrmů, ovoce, koktejlů……na to vzpomínám rád. Více z mého cestování po Havaji už v sobotu na webu nova.cz.